نت گستر مانی

صفحه فیسبوک ما صفحه توییتر ما صفحه گوگل پلاس ما صفحه اینستاگرام ما کانال تلگرام ما جستجو

سوالات متداول

منظور از سرویس رایگان (۱ الی ۷) بامداد چه می باشد ؟
مشترکین می توانند در بازه زمانی ۱ الی ۷ صبح بدون نیاز به خاموش و روشن نمودن مودم به صورت رایگان و نامحدود از سرویس اینترنت استفاده نمایند منظور این است که کاربران در صورت استفاده از اینترنت در این ساعات ، حجمی از آنها کاسته نخواهد شد
سرعت انتخابی من ۵۱۲Kb میباشد اما به هنگام دانلود دانلود فایل ۶۴KB نشان میدهد علت چیست ؟
پهنای باند خریداری شده بر حسب kbps ( کیلو بیت بر ثانیه ) و سرعت دریافت و ارسال اطلاعات بر حسب KBps (کیلو بایت بر ثانیه ) میباشد و فرمول محاسبه سرعت دانلود سرویس ها به شرح ذیل میباشد :
هر ۸ بیت برابر با ۱ بایت می باشد یعنی شما باید هر مگابیت سرعتی که دریافت نموده اید را تقسیم بر ۸ نمایید تا مقدار واقعی سرعت دانلود بدست بیاید برای مثال ۱مگابیت (۱۰۲۴kb/s) را تقسیم بر ۸ کنید که حاصل آن ۱۲۸ کیلو بایت میباشد. به عنوان مثال دیگر ، کاربری که سرویس اینترنت با پهنای باند ۱۰۲۴kb/s تهیه نموده است باید با سرعت KB/s ۱۲۸ دانلود انجام دهد .
سرعت سرویس : ۱ مگابیت یا ۱۰۲۴ کیلوبیت بر ثانیه ، بنابراین سرعت دانلود مساوی با ۱۲۸ کیلوبایت بر ثانیه میباشد در بعضی مواقع وجود نویز خط تلفن یا مشکل در ارتباط مودم و کامپیوتر ممکن است مقدار ناچیزی نوسان سرعت هنگام دانلود دیده شود . به عنوان مثال برای کاربر ذکر شده ممکن است کاربر سرعت KB/s ۶۴ را مشاهده نماید در صورت نوسان سرعت با مقادیر بیش از این به کاربر پیشنهاد می گردد که حتما با واحد پشتیبانی فنی تماس حاصل نمایند .
به چه علت مشکل کندی سرعت وجود دارد ؟
اختلال در شبکه اینترنت به صورت سراسری استفاده از نرم افزار های آنتی فیلتر ( پروکسی ، vpn ، socks ) و همچنین وجود نویز روی خط تلفن ، مشکلات سیستم عامل یا آلوده بودن کامپیوتر به ویروس یا نرم افزار های مخرب در بعضی از مواقع معیوب بودن مودم نیز کندی سرعت تاثیر میگذارد .
علت نویز بر روی خط تلفن چیست ؟
سیم کشی نامناسب از سر خط تا پریزهای تلفن ، استفاده از دوشاخه ضد برق ، استفاده از دستگاه تلفن بیسیم و دستگاه هایی مانند Caller ID ، کارت خوان ، سانترال و عدم استفاده از اسپلیتر به ازای هر گوشی تلفن ، باعث ایجاد نویز روی خط تلفن خواهد شد. نویز روی خط باعث افت کیفیت سرویس شده و همچنین می تواند به صورت شنیداری روی خط تلفن احساس شود. لازم به ذکر است که در بعضی مواقع نویز می تواند به دلیل اختلالات در تجهیزات مخابرات منطقه یا مرکز سرویس دهنده دیتا باشد که این مورد از طریق واحد پشتیانی فنی قابل پیگیری میباشد
آیا مانده حجم به ماه های بعدی قابل انتقال میباشد ؟
حجم باقی مانده که همراه سرویس خریداری شده است با اتمام زمان دوره ذخیره نخواهد گردید در صورتی که حجم در میان دوره با عنوان حجم اضافه خریداری شود در پایان سرویس به دوره بعد انتقال می یابد و محدودیت زمانی ندارد .
خطای ۶۹۱ درهنگام اتصال به اینترنت به چه معناست؟
Username/Passwordاشتباه وارد نمودن در کانکشن PPPOE ساخته شده در ویندوز یا ساختن همزمان کانکشن PPPOE روی ویندوز و مودم و همچنین به انقضاء رسیدن تاریخ و یا اتمام حجم اینترنت باعث ایجاد چنین مشکلی خواهد شد. در غیر این صورت حتماً با واحد پشتیابنی تماس حاصل فرمایید .
خطای ۶۷۸ درهنگام اتصال به اینترنت به چه معناست؟
عدم اتصال و ارتباط صحیح مودم با کامپیوتر
تنظیمات نادرست vpi/vci در مودم
قطع بودن لینک ADSL
اختلال کلی در تجهیزات مرکز سرویس دهنده باشد
علت قطعی های مکرر چه میباشد؟
قطعی های مکرر بنابر دلایل مختلفی میباشد که در زیر به صورت مختصر بیان شده است:
وجود نویز روی خط (داخلی یا از سمت مرکز مخابراتی)
مشکل در مرکز مخابراتی (از سمت پیشگامان)
مشکل روی مودم یا سیستم کاربر
به چه علت سرعت اینترنت در ساعات رایگان با افت مواجه میشود ؟
به علت رایگان بودن ترافیک سرویس اینترنت پرسرعت ADSL در این ساعات تعداد زیادی از کاربران دانلودهای خود را در این زمان انجام می دهند که باعث استفاده از حداکثر پهنای باند شده و موجب کندی در این ساعات میگردد .
چگونه میتوان میزان ترافیک مصرفی اینترنت را مشاهده کرد؟
برای این کار می توان از سایت www.pishgamandsl.com گزینه گزارش کارکرد ADSL را انتخاب و پس از وارد نمودن نام کاربری و پسورد به پنل اطلاعات کاربری مشترکین وارد شوید
به اینترنت وصل هستم اما صفحه ای را باز نمیکند علت چیست ؟
ابتدا موارد زیر را بررسی نمایید :
فیلتر شکن خود را ببندید (تیک پروکسی مرورگر خود را نیز بررسی نمایید)
با مرورگر دیگری نیز بررسی نمایید .
با استفاده از دستور Ping ارتباط بین مودم و کامپیوتر را بررسی نمایید .
در صورت برطرف نشدن مشکل با واحد پشتیبانی تماس حاصل نمائید .
رانژه خط به چه معنا میباشد؟
تغییر در نحوه سیم کشی خط تلفن در مرکز مخابرات و برقراری ارتباط تلفن کاربر با تجهیزات شرکت سرویس دهنده جهت استفاده از سرویس ADSL را رانژه شدن خط می گویند لازم به ذکر است که هنگام انجام این عملیات بوق تلفن برای دقایقی قطع خواهد شد .
شماره تماس واحد پشتیبانی چیست؟
در ساعات اداری با شماره ۱ < ۲ < ۲۳۵۴۵ و در ساعات غیر اداری و روز های تعطیل با شماره ۱ < ۲۳۵۴۵ میتوانید تماس حاصل فرمائید .
آیا امکان تغییر سرویس اینترنت پرسرعت قبل از به پایان رسیدن سرویس فعلی وجود دارد ؟
بلی این امکان وجود دارد درخواست کتبی خود را به شماره ۲۳۵۴۵ داخلی ۵ فکس نمایید همچنین میتوانید به ایمیل Sales[at]pishgamandsl.com نیز ارسال نمایید لذا درصورتی که زیر مجموعه عاملین فروش میباشید با نماینده مربوطه تماس حاصل فرمایید.

بالا